SPECJALIZACJE

Prawo karne

Kancelaria FKK zajmuje się szeroko pojętym prawem karnym, w tym m.in. obroną osób podejrzanych i oskarżonych o popełnienie przestępstw i wykroczeń skarbowych, co wymaga wiedzy w szczególności z szeroko rozumianego prawa karnego, prawa celnego czy prawa podatkowego.

Sprawy dotyczące obrotu nierzetelnymi fakturami czy też uchylania się od obowiązku podatkowego należą do najczęściej występujących w ramach obsługi kancelaryjnej.

Obrona w procesie karnym może zmierzać nie tylko do uniewinnienia od zarzutu popełniania czynów zabronionych, ale też do wykorzystania instytucji tzw. dobrowolnego poddania się karze co pozwoli uniknąć wpisu do Krajowego Rejestru Karnego. Nasz zespół doradzi w wyborze pomiędzy konfrontacją a konsensualną strategią obrony.

Zapewniamy reprezentację pokrzywdzonych zarówno w postępowaniu przygotowawczym jak i w procesie, w dalszej kolejności również dochodzenie roszczeń cywilnych związanych z popełnieniem przestępstwa, a także obronę w postępowaniu wykonawczym, w tym w odroczeniu wykonania kary.

Nasi specjaliści świadczą usługi m.in. w zakresie:

  • Obrony w procesach karnych
  • Prawa karnego gospodarczego
  • Prawa karnego skarbowego