SPECJALIZACJE

Prawo upadłościowe

Postępujące zmiany gospodarcze na lokalnym czy światowym rynku, wydanie niekorzystnej decyzji przez organy państwowe, czy też problemy związane z przedłużeniem finansowania kapitałem zewnętrznym mogą stanowić podstawę do zagrożenia niewypłacalności przedsiębiorcy.

Jako praktycy postępowań insolwencyjnych wierzymy, że istnieją sposoby na zachowanie ciągłości przedsiębiorstwa w kryzysie, a dzięki bogatemu doświadczeniu nasz zespół specjalistów, doświadczonych w prawie upadłościowym, podchodzi nieszablonowo do możliwych rozwiązań rekomendowanych naszym Klientom.

Kancelaria FKK Fluder Klocek Kochański posiada bogate doświadczenie w reprezentowaniu upadłych, syndyków oraz wierzycieli występujących w postępowaniach upadłościowych. Oprócz świetnej znajomości przepisów także prawa restrukturyzacyjnego posiadamy wieloletnie doświadczenie w kompleksowym doradztwie, sporządzaniu wniosków oraz reprezentacji wierzycieli w radach wierzycieli.

Doradztwo świadczone przez kancelarię istotnie zmniejsza ryzyko odpowiedzialności przedsiębiorców oraz członków organów osoby prawnej.

W ramach zakresu Prawa upadłościowego świadczymy:

  • Doradztwo w zakresie przygotowania i wdrożenia wniosku o ogłoszenie upadłości
  • Reprezentację syndyków w sporach dotyczących masy upadłości
  • Reprezentację wierzycieli w postępowaniach upadłościowych oraz w radzie wierzycieli
  • Doradztwo prawne oraz reprezentacja w sprawach dotyczących odpowiedzialności w stosunku do wierzycieli
  • Reprezentację członków organów w sprawach dotyczących odpowiedzialności członków organów przed wierzycielami


Kancelaria znająca wszelkie korzyści prawa upadłościowego, reprezentuje:

  • Spółki prawa handlowego i spółdzielnie
  • Przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą
  • Konsumentów

Nasz zespół działa i świadczy usługi doradcze w oparciu o aktualne prawo upadłościowe i prawo restrukturyzacyjne. Kancelaria FKK Fluder Klocek Kochański dzięki zdobytemu doświadczeniu i wiedzy dostarcza usługi prawne w kompleksowym wymiarze, skierowane do przedsiębiorców, którzy walczą o przetrwanie firmy, kierując się przy tym także interesem współpracowników i kontrahentów.